Parník v Lesné čeká na lepší počasí. Pak půjde na vodu

Autor: Lukáš Kuchařík <luke(at)lkNET.eu>, Téma: články, Zdroj: Znojemský deník, Ilona Pergrová, 5.2.2011, Vydáno dne: 05. 02. 2011

Šestadvacetimetrová loď z Maďarska stojí od srpna loňského roku v Lesné.

„Vlastníkem lodi je právnická osoba, kterou zastupuji. Čekali jsme, jak dopadnou jednání se všemi dotčenými subjekty. Nyní již čekáme pouze na lepší klimatické podmínky. Jinak nebrání nic tomu, abych loď dostal na hladinu vranovské přehrady,“ vysvětlil Martin Balík, který hodlá provozovat veřejnou lodní dopravu.

Ke spuštění lodi na přehradu ale potřebuje povolení Povodí Moravy a také povolení k provozování lodní dopravy.
„Parník zůstal zaparkovaný v Lesné proto, že pan Balík neměl povolení Povodí Moravy. Nyní je již získal a domnívám se, že k vyplutí na hladinu přehrady mu brání pouze špatné počasí. Je velká škoda, že odbor životního prostředí dosud nemá žádné bližší informace o tom, jak by chtěl provozovat lodní dopravu. Neproběhlo žádné jednání ohledně kotviště ani vypouštění odpadních vod. Mrzí mě, že s panem Balíkem poněkud vázne komunikace,“ povzdechl si vedoucí odboru životního prostření městského úřadu Jaromír Mička.

Podnikatel Balík naopak už má potřebné povolení ke spuštění lodi na hladinu vranovské přehrady od správce toku. „Pan Balík dostal povolení od Povodí Moravy již v roce 2010. Pro letošní rok bylo obnoveno a prodlouženo do konce měsíce března. Všechny podmínky, které byly vyžadovány Povodím Moravy, jsou v současné době splněny,“ informoval Pavel Bíza z útvaru mezinárodních vztahů a marketingu Povodí Moravy.