Hlavní menu
  Služby
  Vyhledávání
  Reklama
Zde může být i Vaše textová, nebo grafická reklama. V případě zájmu nás kontaktujte.
  Návštěvnost
  Kontakt
  Copyright
© 2002-2017 lkNET
Balík: loď s turisty snad brzy vypluje
Již koncem října by mohla začít vozit cestující po vranovské přehradě nová loď Vranov. Podnikatel Martin Balík ji přivezl před dvěma měsíci a má nahradit výletní loď, která shořela v červnu. S novou lodí zatím podnikatel brázdí přehradu pouze zkušebně.

„Doufám, že cestující oficiálně svezeme už příští týden. Rád bych podotkl, že majitelem lodi nejsem já, ale patří společnosti Osobní lodní doprava," vysvětlil Martin Balík.Výletní loď Vranov je sedmadvacet metrů dlouhá a pojme až sto padesát cestujících. Stejně jako shořelý hydrobus Dyje je i tato loď již používaná. V šedesátých letech minulého století ji mohli lidé vidět na Balatonu. S nejnutnějšími opravami pomohla řada dobrovolníků. Loď Vranov by měla mít i zabezpečovací zařízení, aby se případný požár již neopakoval.

Předchůdce nynějšího hydrobusu, loď Dyje, shořela za zatím nevyjasněných okolností v červnu, těsně před hlavní turistickou sezonou. Škodu odhadl podnikatel Martin Balík na osm milionů korun, loď navíc neměl pojištěnou.

Požár, který způsobil zatím neznámý žhář před více než čtyřmi měsíci, plavidlo zcela zničil. „Od policistů bohužel nemám žádné nové zprávy. Případ určitě neodložili a doufám, že pachatele vypátrají," řekl Balík.

Pokračování v šetření případu potvrdila i mluvčí znojemských policistů. „Stále nemáme žádné konkrétní závěry, které bychom mohli zveřejnit," podotkla mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Bezprostředně po požáru mluvili lidé o úmyslném zapálení nebo také o konkurenčním boji.

„Je to hrozné. Pan Balík kotvil mezi naším jachtklubem a sousedním ze Znojma. Na lodi tvrdě pracoval, staral se o ni i přes zimu. To, co se teď stalo, není náhoda. To někdo udělal úmyslně," naznačil již dříve jachtař Jan Pátý. Přidal se k němu i Ota Jillitsch, který hydrobus Dyji dobře znal.

„Je jasné, že Dyji někdo zapálil. Nebylo tam nic, co by chytilo samo od sebe," podotkl Jallitsch.

Naštěstí v době požáru na lodi nikdo nebyl.

Z informací, které získal Martin Balík vlastní snahou, vyplývá, že loď byla odpálená na dálku. „Viděl jsem na kriminálce i videozáznam, který ukazuje obrovský záblesk přímo z lodi. Osvětlil polovinu přehradní hráze. Podle mého názoru byla na lodi tři ohniska požáru,"uvažoval před časem podnikatel.

Loď Dyje shořela v noci sedmého června. Na hladinu se dostala až v dubnu loňského roku poté, kdy měsíce stála na parkovišti v Lesné.

Letos měla začít vozit turisty.
| Autor: Lukáš Kuchařík | Vydáno dne 16. 10. 2012 | 2212 přečtení |
| Počet komentářů: 662 | Přidat komentář | Zdroj: Znojemský deník, 14.10.2012, Ilona Pergrová |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server